ČESKÝ ZÁZRAK / CZECH PHENOMENOM

Česká republika a Český národ dali světu neuvěřitelné množství silných osobností, převratných vynálezů a vítězů ve smyslu sportovním i historickém.


Čím to je, že co do velikosti území a počtu obyvatel, tak malá země a jeden z nejmenších národů světa pravidelně plodí a vychovává jedince, kteří mění celý svět?


Mgr. Jiří Kastner, MBA je expertem v oboru Psychologie výkonu a studuje Mindsety jednotlivců i celých kultur již od roku 1999.


V rámci svých studií, praxe a zkoumání se Jiří Kastner již několik let zabývá fenoménem české úspěšnosti a síly české osobnosti tzv. Českým zázrakem překládáno jako CZECH PHENOMEN.Fenomenologie (z řeckéhofainomai, ukazuji se), znamená obecně přesné zkoumání jevů. Místo zkoumání podstat a skutečností samých se tedy zabývá zkušeností, tím, jak se věci „samy“ člověku ukazují v jeho vlastním vědomí.


Již před lety jsem se rozhodl vlastní zkušeností a studiem odlišných kultur po celém světě hledat a pokusit se popsat výjimečnost českého národa, tzv. CZECH PHENOMEN.


Individuální úspěchy a významy českých osobností jsvou navíc násobení pestrostí oborů a činností, ve kterých jako národ dokážeme yniknout a přinášet ve světě nevídané inovace a objevy.


Ale i schopnost českého národa udržet si po staletí vlastní kulturu a řeč přes všechny historické nadvlády a okupace jsou například ve srovnání s národy Jižní a Latinské Ameriky nebo velké části Asie nevídané. Udělekte si rychlé srovnání jak velkým a silným kulturám, dokázalo například Španělsko sebrat jejich vlastní řeč i víru a “naučit” je španělštině a katolické víře.


Český národ nejen, že si vlastní identitu vždy dokázal udržet, ale navíc je ve všech oborech lidské činnosti viditelným a často převratným zdrojem vývoje pro celý svět.


Vedle studia tohoto jevu samotného a snaze popsat příčiny, které hledám především v mindsetu a psychologickém profilu národa, je “vedlejším efektem” také sumariazce českých osobností a jejich přínosu či přímo převratu v jejich oborech.


Na základě toho jsem začal se psaním asi nikdy nekončícího seznamu českých osobností a jejich příběhů V podobě knihy ČESKÉ ZÁRAKY, která sumarizuje jak jednotlivé osobnosti, tak se i pokouší čtenářům nabídnout dostatek informací pro jejich vlastní názor, kde má jedinečnost a síla českého národa své kořeny a zdroje.


Češi prý nemají příliš silné sebevědomí, protože jako národ, k tomu nemají příliš důvodů. S tím ale nelze souhlasit, tedy určitě ne s druhou částí tohoto tvrzení!


Kniha České zázraky je pouze stručný seznam českých osobností a úspěchů, kterých Češi dosáhli, ale i tak musí každého rozumně smýšlejících naplňovat hrdostí a pýchou na vlastní národ a příběhy, které Češi vypsali do vlastních ale často i světových dějin. A to včetně fenomenálních myšlenek, které zásadně změnily životy lidí k lepšímu doslova na celém světě.

Například Otto Wichterle vytočil na rotačním strojku z dětské stavebnice první měkkou kontaktní čočku. Dvojice chemiků, Stanislav Brebera a Radim Fukátko, vyrobila trhavinu Semtex, která je často využívána pro hasičské a jiné záchranné sbory.

Antonín Holý syntetizoval látky, které umí zastavit množení viru HIV. Jaromír Jágr je synonymem pro lední hokej snad po celém světě. Chirurg Milan Krajíček dal světu umělou cévu impregnovanou kolagenem – jednoduchou bílou trubičku, která denně zachraňuje tisíce životů. Martina Sáblíková se stala legenedou nad rámec své disciplíny. Oldřich Jirsák udělal svou prací z Česka nanovelmoc, když vymyslel, jak vyrábět nanovlákna “ve velkém” v podobě dlouhých polymerových vláken s nadoborovýma celosvětovým potenciálem. Hydrolog Bohumír Janský změnil učebnice zeměpisu po celém světe, když získal důkazy o tom, že nejdelší řekou světa není Nil, ale Amazonka.


Pokud Vás CZECH PHENOMEN zajímá, nebo máte zájem o knihu ČESKÉ ZÁZRAKY, můžete výzkum i vznik knihy samotné podpořit:

- předobjednávkou knihy ČESKÉ ZÁZRAKY ( CZECH PHENOMEN ) - 200 str. / 500 Kč

- případně členstvím v Klubu fanoušků Českých zázraků

0 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Síla rozhodnutí a koncentrace

Umění se rozhodnout, neztratit vnitřní jistotu a koncentraci patří k dovednostem, které předurčují danou osobnost k výkonnosti a tím i úspěchům ve vybrané činnosti. Většina lidí naopak bojuje s pravým