DETOX NAŠÍ PSYCHIKY

Článek časopisu MOJE PSYCHOLOGIE nabízí pohled na toxikaci organismu a “hlavy“ a především řešení skutečnosti, že v nás zůstávají zbytky nejen toho, co jíme a dýcháme ale třeba i našich myšlenek a emocí z našeho okolí. Svým příspěvkem do článku jsem se snažil zdůraznit důležitost prevence, aby DETOX nebyl pouze řešením již vzniklých problémů. Pravidelný DETOX by měl patřit do života každého, kdo si chce v plném zdraví užívat maximální výkon v tom, co ho baví nebo živí.Každý z nás by měl převzít zodpovědnost za své zdraví, emoční stavy, nálady, myšlenkové vzorce a mindsety. Znamená to, nejen umět řešit a léčit fyzické nebo psychické stavy, které označujeme za nepříjemné jako je například nemoc nebo stres, ale znát i jejich příčiny a umět tyto stavy především pravidelně preventovat.


BODYMIND TRAINING


“Stejně jako imunita těla nás chrání před viry, tak imunita psychiky nám pomáhá zvládat náročné nebo stresující situace. O obě imunity je potřeba se starat. Řešením může být například BODYMIND TRAINING jako prevence i kompenzace.” Jiří Kastner, www.BODYMINDTRAINING.cz

DETOX psychiky a těla ještě častěji je předmětem řady článků, blogů i celých knih. Pod klíčovými slovy #DETOX #MINDDETOX #MINDSETTRAINING #BODYMINDTRAINING #VYZIVAMOZKU #BRAINOLOGY #BRAINDETOX najdete jistě řadu tipů a doporučení.


Zařaďte si psychický DETOX do života


Všichni jsme již několikrát slyšeli, že návyky utváří naše dovednosti a zvyky naši osobnost. Ruku na srdce, nebo v tomto případě na hlavu, kdo z Vás má vlastní soupis návyků a zvyků, na základě kterých ví, co se mu děje s osobností a rozvojem dovedností?

Výsledkem a inspirací tohoto článku by mohlo být uvědomění si / přiznání si, že se v nás opravdu něco může kumulovat a bylo by fajn se toho občas zbavit.


V naprosté jednoduchosti stačí sebrat odvahu a absolvovat intenzivní DETOX, který Vám dá zážitek ale především zkušenosti “jak na to” a pak už můžete být v pravidelných psychických DETOXech samostatní.Lidem nejčastěji chybí prevence a DETOX kumulovaných toxinů v těle i psychice.

“Většina lidí hraje hru s časem a přehlíží kumulaci špatného v těle i v psychice .”

Většina lidí si na úrovni buněčného těla nebo psychiky je schopno si poradit s akutními a krátkodobým intoxikacemi, ale velké nebezpečí v sobě skrývá dlouhodobá kumulace. 

Řada lidí hraje hru s časem, kdy se psychika a organismus přesytí něčeho toxického a pak dochází k již těžko řešitelný problémům a ke startu velkých potíží, pak stačí už jen drobnosti a pomyslné kapky k přeplnění poháru.

Pravidelný DETOX je tedy vždy akutní úlevou, ale především velmi důležitou prevencí dlouhodobé kumulace!


Proto bychom pravidelný DETOX měli absolvovat bez ohledu na aktuální stavy nebo pocity. Jako vždy i tady platí, že prevence je nejvíc!

Názor typu “ Já DETOX nepotřebuji, protože jsem v pohodě a necítím žádné problémy!” je právě ta nejčastěji rozjetá hra s časem.


Bohužel, lidé často uznávají a hledají “kouzelná” řešení na již vzniklý problém a umí prožívat nadšení, že jim to či ono pomohlo, i když třeba jen krátkodobě. Ale už méně nadšení vidíme z preventivních návyků a třeba pravidelného DETOXu, díky kterým je možno se radovat, že nemáme vůbec žádné důvody nějaké problémy řešit. Ale to není pro většinu lidí asi tak zajímavé a sexy, jako vyhořet, dostat se za plot léčebny a pak se hrdinně vrátit a vyprávět o tom ostatním, kteří si mohou s úlevou říci “ještě na tom nejsem tak špatně, takže to vlastně zvládám!”Nechte se inspirovat! / Get Inspired!


Kolik podobných článků jste už četli?

Udělejte rozhodnutí a začněte na své psychice opravdu pracovat/makat!


Stačí mi napsat na jiri.kastner@kasty.cz a začneme!

6 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Síla rozhodnutí a koncentrace

Umění se rozhodnout, neztratit vnitřní jistotu a koncentraci patří k dovednostem, které předurčují danou osobnost k výkonnosti a tím i úspěchům ve vybrané činnosti. Většina lidí naopak bojuje s pravým