MANAŽERSKÁ PSYCHOLOGIE

Od roku 1999 je mým hlavním oborem a řemeslem Psychologie výkonu,

na kterou ve firemním prostředí navazuje:

  • Manažerská psychologie

  • Obchodní psychologie

  • Firemní psychologie

  • Business psychology


Manažerská psychologie

Moje role konzultanta, mentora, kouče, lektora nebo přednášejícího vždy odpovídá dané situaci a potřebám mých firemních klientů.


Cíl ale zůstává stejný:

"Efektivním způsobem využívat poznatky psychologie pro úspěšnou organizaci práce, management a obchodní vztahy, s cílem k větší ziskovosti a celkové úspěšnosti dané firmy včetně spokojenosti zaměstanců."

Fungující firemní tým, správný management a kvalitní obchodní vztahy jsou především o lidech, emocích i psychice. Proto spolupráce firemního managementu a manažerské psychologie je logickým a zodpovědným rozhodnutím každého manažera. "Je manažerskou zodpovědností, ale často i osobní frajeřinou, pokud si manažer/ka umí přiznat, že je odborník na svůj obor a dokáže přijmout radu nebo konzultaci na základě mých zkušeností a vzdělání v oblasti psychiky, emocí a manažerské psychologie." Mgr.Jiří Kastner, MBA pro Hospodářské noviny


V současné době, kdy většina lidí prožívá pocit tlaku i stresu z dalšího vývoje a firemní managementy musí dělat často velmi zásadní, pro budoucnost rozhodující a často nevratná rozhodnutí je manažerská schopnost přijímat inspiraci a konzultace z jiných oborů více než klíčovou a zodpovědnou.


Jediný rozdíl na trhu je, že některé firmy konzultace z oblasti manažerské psychologie  nevyužívají. Z mého pohledu vlastně nedokážu říci proč a nechce se mi spekulovat o příliš silném egu nebo sebestřednosti firemního managementu.


Naopak se zaměřuji na rostoucí trend, kdy stále více firem své firemní a obchodní vztahy nenechávají náhodě a využívají práci s psychikou a emocemi pravidelně, protože výsledky jsou více než viditelné a co se týče růstu zisků a kvality firemního prostředí i vyčíslitelné. Propojení firemního managementu a Manažerské psychologie je pravidelným tématem například i konference www.Trendy-Leaders.comManažerské psychologii a využití psychologie ve firemním prostředí se věnuji od 1999. Reference nabízím na www.KASTNER-REFERENCE.cz

V současnosti je manažerská psychologie stále důležitější disciplínou manažerského rozvoje i firemního managementu v jeho celku.

Stále více platí, že důležitější, než jaká rozhodnutí management dělá, je jak zaměstnanci daná rozhodnutí přijmou.


S psychologií a znalostí lidské psychiky se dnes vyplácí pracovat jak při řízení a vedení firemních týmů, tak i při práci na obchodních vztazích.

Moje spolupráce s manažery a lídry firem se dá rozdělit na dlouhodobou v rámci definovaných projektů nebo při rozvoji firmy a na krátkodobou, formou jednorázových konzultací.


Společně s pestrými zkušenostmi od roku 1999 z různých prostředí a firem všech oborů je můj přínos často vnímán také v externím (nezatíženém) pohledu na věc s nadhledem, který umožňuje vnímat situaci v širších souvislostech a nabízet tak i více kreativnější řešení.


Moje role, být partnerem manažerům vzdělaným a zkušeným v jejich oboru, mou profesí a oborem, nabízí kombinaci odborného obsahu s promyšlenou formou pro efektivní, rychlou a úspěšnou implementaci.

Pokud Vás zajímá možnost využití a přínosu manažerské psychologie také pro Vaši firmu, neváhejte mne kontaktovat.

V současnosti jsou nejvíce žádané online konzultace pro:
  • řešení aktuální situace ve firmě a její plány do budoucna,

  • jednotlivá manažerská rozhodnutí,

  • možnost manažerské/odborné konzultace plánovaných rozhodnutí nebo postupu

  • online forma mentoringu, coachingu pro manažery a klíčové zaměstnance,

  • firemní rozvoj a trénink,

  • zvýšení profesionality řešení situace.

POKUD MÁTE ZÁJEM O VÍCE INFORMACÍ TÉMA MANAŽERSKÁ PSYCHOLOGIE,

NAPIŠTE MI

1 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Síla rozhodnutí a koncentrace

Umění se rozhodnout, neztratit vnitřní jistotu a koncentraci patří k dovednostem, které předurčují danou osobnost k výkonnosti a tím i úspěchům ve vybrané činnosti. Většina lidí naopak bojuje s pravým